Języki SinoForum

Więcej
10 lata 8 miesiąc temu #1622 przez homikus
Hm, moi drodzy!

Jak zapewne zauważyliście, w ostatnich dniach doszedł nam jeden chiński użytkownik, który stosunkowo sporo się zdążył udzielić, także w wątkach po polsku. Tyle że udziela się w języku chińskim.

I właśnie stanąłem przed poważnym problemem natury etyczno-technicznej.

Otóż z założenia językiem forum jest tylko język polski, a do rozmów po chińsku przeznaczony jest osobny dział. Jednak nie można przecież zabronić Chińczykowi, szczególnie uczącemu się polskiego, udzielania się w innych wątkach, szczególnie że czasem nawet na temat, tylko dlatego, że nie zna polskiego. To by było niedopuszczalne. Ale jest także złamaniem zasady o obowiązującym języku, bo przecież na forum jest dużo osób, a i coraz więcej, które po chińsku nie mówią, więc wypowiedzi tych nie rozumieją. Można by je tłumaczyć, tak samo tłumaczyć swoje odpowiedzi (choć do odpowiadania jak na razie fatygowałem się tylko ja), jednak na dłuższą metę, jeśli będzie takich przypadków więcej, jest to trochę czasochłonne i nie dziwi mnie brak entuzjazmu.

Poza tym, im więcej Chińczyków na forum, tym lepiej. A przynajmniej ja z każdego bardzo się cieszę, więc zrobię wiele, żeby takiego kolegę tu zatrzymać :)

I co z takim fantem zrobić? Jestem w kropce.

Chyba trzeba będzie złagodzić politykę językową... Szczególnie że i anglojęzyczny kolega również nam się już trafił.

Bardzo proszę o wyrażenie swoich, jakże dla mnie ważnych, opinii :)

Towarzysze! Trzeba siać, siać, siać! Propagujcie SinoForum:
Promocja SinoForum

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 8 miesiąc temu - 10 lata 8 miesiąc temu #1625 przez YLK
Nie wydaje mi sie to problemem. Na forum chinskim tez mozesz pisac w stu jezykac swiata - jesli znajdzie sie osoba akurat znajaca Twoj jezyk i chetna odpowiedziec, to ok, jesli nie - to po prostu Twoj post przechodzi niepostrzezenie w odmety przeszlosc.

To forum jest po polsku o Chinach, jesli ktos chce pisac po chinsku czy angielsku, niech sobie pisze, natomiast pozostawmy to innym uzytkownikom, czy mu odpowiedza.

Sugeruje jednak kierowac osoby piszace tylko po chinsku do wlasciwego dzialu. Moze powinienes stworzyc jakis kacik dla natywnych speakerow - jesli chca, niech bedzie ich spokojna przystania na tym forum, w ktorej bedzie dominowal ich wlasny jezyk.

Nie ludzilbym sie jednak, ze forum zostanie zalane goscmi zza Wielkiego Muru, choc kto wie. Moze warto byloby podejsc troche inaczej do sprawy - pomagac i udzielac informacji tym z cudzoziemcow mowiacych po chinsku, ktorzy przyjechali do Polski i na razie przecieraja swoje szlaki, nie majac jeszcze dostatecznej wiedzy o kraju i jego zwyczajach? Mysle, ze taki dzial bylby dosc dla nich uzyteczny.

Duzo w tym moze, sam ocen, ktora z tych sugestii jest sensowna.
Ostatnio zmieniany: 10 lata 8 miesiąc temu przez .

Więcej
10 lata 8 miesiąc temu #1627 przez Niltinco
Fajnie by było tłumaczyć wypowiedzi po chińsku w działach gdzie teoretycznie powinny być same posty po polsku, ale zdaje sobie sprawę, że jest to raczej czasochłonne i nie każdemu chce się takie tłumaczenie zrobić. Jeśli zostaną one tak jak są (czyli po chińsku) to ok., choć pewnie wiele osób (w tym ja) czuje się wtedy zagubionych w wątku, którego nagle przestało rozumieć ^^.

jugyouchuu.blogspot.com/   - lekcje japońskiego oczami lektora

Czas generowania strony: 0.156 s.
Zasilane przez Forum Kunena
FaLang translation system by Faboba