Nowe tematy na forum.

• Gość
  • Gość
11 lata 2 tygodni temu #452 przez
Witam serdecznie,
mojego posta adresuję przede wszystkim do Administratorów i innych ludzi dobrej woli :)
Myślę, że w całej strukturze SinoForum warto uwzględnić miejsce na rozwijanie takich tematów jak medycyna chińska oraz sztuki walki.
Problem polega na tym, że Chińczycy podchodzą do tych tematów "holistycznie" i np. uzdrawianie wiąże się ze  sztukami walki, a to wszystko wyrasta z pewnego światopoglądu/ filozofii jak np. taoizm.
Przykładowo styl walki Bagua Zhang zaliczany jest do wewnętrznych stylów walki wywodzących się z taoizmu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 1 tydzień temu #472 przez homikus
Ależ naturalnie, jeśli zachodzi taka potrzeba, też jestem zdania, że Działy takie powinny być tutaj obecne.

Jednak skoro

Problem polega na tym, że Chińczycy podchodzą do tych tematów "holistycznie" i np. uzdrawianie wiąże się ze  sztukami walki, a to wszystko wyrasta z pewnego światopoglądu/ filozofii jak np. taoizm.

,
co byś proponował? Uwzględnienie tych tematów w ramach filozofii, czy oddzielenie ich?

Towarzysze! Trzeba siać, siać, siać! Propagujcie SinoForum:
Promocja SinoForum

• Gość
  • Gość
11 lata 5 dni temu #576 przez
tradycyjna chińska medycyna, jak i sztuki walki to tak naprawdę praca z energią Qi, a więc Qigong, choć to ostatnie pojęcie ma jednak węższy charakter.

Zważywszy na obecny schemat forum, może po prostu wyróżnić "Tradycyjną chińską medycynę" oraz "Sztuki walki", wtedy sympatycy tych dziedzin będą wiedzieli gdzie się wpisać, niezależnie od często silnych związków uzdrawiania z ćwiczeniami fizycznymi.
TCM (tradycyjna chińska medycyna) to, według mojej niedużej wiedzy na ten temat, m.in. Qigong (Chi Kung), akupunktura, dieta (w tym ziołolecznictwo).
Sztuki walki będą raczej dzieliły się na style.

Więcej
10 lata 11 miesiąc temu #844 przez homikus
Ok, pomysł bardzo dobry, więc pozwolę sobie zająć się nim jak najszybciej.

Trochę się opóźniło, ponieważ zorganizowałem sobie troszkę wakacji w drugiej połowie sierpnia, więc mnie tu nie było, ale czym prędzej nadrobię zaległości :)

Towarzysze! Trzeba siać, siać, siać! Propagujcie SinoForum:
Promocja SinoForum

Czas generowania strony: 0.157 s.
Zasilane przez Forum Kunena
FaLang translation system by Faboba