[5 urodziny] Ożywienie aktywności na SinoForum

Więcej
5 lata 10 miesiąc temu #5883 przez homikus
Lipiec 2013 - piąte urodziny SinoForum
Ożywienie aktywności na SinoForum

Przez długi czas, szczególnie na początku swojego istnienia, SinoForum odznaczało się i wyróżniało dość wysokim poziomem merytorycznym, co było jednym z założeń i idei, które przyświecały cesarskiemu planowi powołania forum do życia. Niestety, lata świetności mamy już za sobą, a pewien spadek poziomu widoczny powinien być gołym okiem dla każdego, kto jest tu przynajmniej trochę dłużej.

Tak się złożyło, że spotkał się 寡人 jakieś dwa tygodnie temu na trunkach w cesarskim mieście Pekinie z 救国大夫 Ximinezem, który akurat udawał się nad Wisłę na wywczas i zabawi tam pewnie jakiś czas. Podczas naszych rozmów pojawił się oczywiście temat SinoForum i kwestia jego nieco podupadłego poziomu. I w ogóle kwestia podupadnięcia. Odurzeni nieznacznie napitkiem postanowiliśmy, że dobrze byłoby coś z tym faktem zrobić i ustaliliśmy następnie, że w najbliższym czasie zrobimy :)

Nie widziała, co prawda, Cesarz w ostatnim czasie Ximineza obecnego na SinoForum, ale niech tam się wczasuje, mam nadzieję, że po powrocie pofatyguje się i zajrzy do nas, po czym ustosunkuje się w temacie :)

Jednakże, ktokolwiek z Forumowiczów uważa, że ma coś tutaj do powiedzenia, zapraszam i zachęcam!

Towarzysze! Trzeba siać, siać, siać! Propagujcie SinoForum:
Promocja SinoForum

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
5 lata 10 miesiąc temu #5885 przez Niltinco
Wiem, że zaraz mogę być pogoniona z widłami przez innych forumowiczów, ale z obserwacji i prób które sama robiłam przy ożywieniu i podnoszeniu poziomu 2 innych miejsc ( http://www.japonia.org.pl/forum/ i http://forum.ohayo-nippon.net/ ) zauważyłam, że jest to niemal niemożliwe i gdyby na sinoforum się udało to byłby to wyjątek od reguły.

W przypadku pierwszego wymienionego ( http://www.japonia.org.pl/forum/ ) poziom zawsze był dość wysoki, ale od wielu lat forum cierpiało na brak nowych, aktywnych użytkowników. Były próby reklamy poprzez linki w podpisach i ogłoszenia na innych portalach/forach robione przez forumowiczów z japonia.org. Sama strona stała wtedy dość wysoko w wyszukiwarce google (obecnie spadła na 3 stronę), a mimo to ludzi nie przybywało. Nie raz spotkałam się z opinią, że samo forum jest za sztywne. Można utrzymywać wysoki poziom, za co cenie to forum, ale z czasem to zaczęło innych przytłaczać. Obecnie wykruszyli się nawet ci, którzy najdłużej walczyli o ożywienie i została może 1-2 osoby, a samo forum jest już "na respiratorze" od kilku lat.

Drugie forum miało zwykle wielu nowych użytkowników (od mniej więcej 2-3 lat ta liczba zaczęła wyraźnie maleć), ale z kolei o ile dawniej dziennie pojawiało się wiele nowych postów to ich poziom pozostawał wiele do życzenia. Nie raz pojawiły się próby tworzenia bardziej poważnych wątków, bardziej wartościowych, ale zwykle po początkowym boomie następował krach. Obecnie forum ciągnie jako tako, poziom nijaki, ruch niewielki.

Dlatego jeśli ma nastąpić jakieś ożywienie sinoforum i podnoszenie poziomu, który moim zdaniem wcale nie jest zły, to trzeba naprawdę dobrze opracować plan naprawczy.

jugyouchuu.blogspot.com/   - lekcje japońskiego oczami lektora

Więcej
5 lata 9 miesiąc temu #5896 przez ril
Może forum jest tak niemrawe bo brakuje nam gorących tematów? Nie ma dyskusji politycznych na temat Chin, może jakieś obawy przed nieudzieleniem wizy? O samym języku też rzadko kiedy toczą się rozmowy, może za duża rozpiętość poziomu? Głównie wymiana informacji praktycznych, czy to w związku z planowanym wyjazdem do Chin czy też studiowaniem sinologii.

Więcej
5 lata 9 miesiąc temu #5898 przez Maia
Jeżeli mogę dodać swoje spostrzeżenia:
Forum jest na wysokim poziomie merytorycznym, jednak większość osób wypowiadających się tutaj to osoby siedzące dosyć głęboko w temacie. Może gdyby zaproponować coś laikom, którzy w najbliższym czasie nie wyjadą/nie zaczną studiować sinologii to oni też zaczęliby się udzielać?

"Tak, jestem tylko wędrowcem, pielgrzymem na ziemi. A wy- czyż jesteście czymś więcej?"- J.Goethe w "Cierpieniach młodego Wertera"

Więcej
5 lata 9 miesiąc temu #5899 przez homikus

Może forum jest tak niemrawe bo brakuje nam gorących tematów? Nie ma dyskusji politycznych na temat Chin, może jakieś obawy przed nieudzieleniem wizy? O samym języku też rzadko kiedy toczą się rozmowy, może za duża rozpiętość poziomu? Głównie wymiana informacji praktycznych, czy to w związku z planowanym wyjazdem do Chin czy też studiowaniem sinologii.

No dopóki ktoś podpisany imieniem i nazwiskiem, a najlepiej jeszcze adresem i numerem paszportu nie zacznie tutaj pisać brzydko o Przewodniczącym, to z tytułu pojawiających się tu de facto anonimowych treści obawiać się mogę co najwyżej ja sam :P Ale nie cechuje mnie absurdalny i wybujały strach przed chińskim Wielkim Bratem.

Jeżeli mogę dodać swoje spostrzeżenia:
Forum jest na wysokim poziomie merytorycznym, jednak większość osób wypowiadających się tutaj to osoby siedzące dosyć głęboko w temacie. Może gdyby zaproponować coś laikom, którzy w najbliższym czasie nie wyjadą/nie zaczną studiować sinologii to oni też zaczęliby się udzielać?

No ale to laicy niech sami coś zaproponują! To przecież forum dyskusyjne, a nie strona informacyjna dla casualowych odwiedzaczy, każdy może poruszyć dowolny temat, byle na temat i na jakimś tam poziomie intelektualnie satysfakcjonującym potencjalnych dyskutantów ;D

Towarzysze! Trzeba siać, siać, siać! Propagujcie SinoForum:
Promocja SinoForum

Czas generowania strony: 0.207 s.
Zasilane przez Forum Kunena
FaLang translation system by Faboba