Przeglad Polskich Filmow w Pekinie

Więcej
11 lata 3 miesiąc temu #1594 przez YLK
Ciekawe czy ktos z forumowiczow byl na nim... Wczoraj wieczorem CCTV6 (czyli kanal filmowy) pokazala program poswiecony przegladowi. Odbyl sie on w Pekinie i podobno rowniez w Kunmingu pod koniec pazdziernika, goscmi byli Roman Polanski i Jacek Bromski, publicznosc skladala sie - z tego co pokazano - praktycznie z samych mlodych chinczykow, prawdopodobnie studentow Pekinskiej Akademii Filmowej. Podobno na przyszly rok przewidywany jest przeglad na znacznie wieksza skale.

J.Bromski i przedstawicielka naszego Ministerstwa Spuscizny Narodowej (czy jak to sie nazywa) mowili o zainteresowaniu chinskim kinem w Polsce, takze tym wspolczesnym reprezentowanym przez mlode pokolenie chinskich rezyserow, najwyrazniej kroi sie festiwal kina chinskiego w kraju.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 3 miesiąc temu #1595 przez Yao laoshi
Ja akurat nie byłem (nie bardzo miałem czas), ale moi znajomi byli ;-)

Oprócz Polańskiego i Bromskiego pojawił się również w Pekinie Ryszard Horowitz - wystawa jego fotografii była imprezą towarzyszącą przeglądowi.

Niedługo (bodaj pod koniec października) odbędzie się w Pekinie przegląd filmów z państw Unii Europejskiej, w ramach którego pokazany zostanie jeden polski film. Poza tym ambasada podobno dostała kilkadziesiąt polskich filmów i ma je cyklicznie pokazywać w swojej (wyremontowanej niedawno) sali kinowej.

"Tut das Unnütze"

Günter Eich (1907-1972) - niemiecki poeta, z wykształcenia sinolog

Więcej
11 lata 3 miesiąc temu #1613 przez homikus
A to dopiero ciekawa rzecz! W dalekiej Polszczy nawet nie słyszałem o festiwalu...

Czy istnieje może coś w rodzaju oficjalnej strony festiwalu? Albo nieoficjalnej? Albo choć część jakiegoś serwisu poświęcona tej imprezie?

Towarzysze! Trzeba siać, siać, siać! Propagujcie SinoForum:
Promocja SinoForum

Więcej
11 lata 3 miesiąc temu #1626 przez YLK
Nie jestem pewien, czy to oficjalna strona, ale dosc szczegolowa:

www.mtime.com/group/bjfilm/event/1026/

Czas generowania strony: 0.166 s.
Zasilane przez Forum Kunena
FaLang translation system by Faboba