Fall of the Republic

Więcej
9 lata 2 miesiąc temu #4262 przez ximinez
Ryzykując bycie okrzykniętym oszołomem, spiskowcem itp. polecam Wam ten oto dokument. Nie uważam, że twórcy (czy może Alex Jones, jako autor) mają 100% rację, ale warto przyjrzeć się temu, co mają do powiedzenia. Może zachęci to kogoś do poczytania na własną rękę temat pewnych procesów globalizacyjnych i ekonomicznych, które niby są już znane i oswojone, a jednak jest w nich coś niepokojącego. Ciekawe jak Polska, Unia Europejska i Chiny wpasowują się w wizję kreśloną przez Jonesa (film skupia się głównie na USA).

Dla chętnych są jeszcze Zeitgeisty ( raz , dwa , trzy ), które w dużej części skupiają się na podobnych problemach, ale dochodzą do nieco innych wniosków i podają trochę fantastyczne recepty na "naprawę świata".

Nie ukrywam, że lubię oglądać tego rodzaju filmy "dokumentalne", choć nie wierzę ślepo we wszystko, o czym informują. Jest to stymulant do własnych przemyśleń, szukania informacji i formułowania konkluzji. O to też chyba autorom chodzi - zmotywować odbiorcę do przemyślenia tematu na własny rachunek, nawet, jeżeli jego wnioski będą zgoła inne od zaprezentowanych w filmie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 2 miesiąc temu #4271 przez ril
A masz to gdzieś w postaci tekstowej, tzn. artykułu? Łatwiej jest odnieść się do czegoś takiego, znaleźć ciekawe fragmenty bez konieczności godzinnego oglądania.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 2 miesiąc temu #4277 przez Camillvs
Ja ostatnio naogladalem sie duzo takich rzeczy i odechcialo mi sie pisac prace magisterska na temat polityczny, bo wzgardzilem do reszty polityka ;)

人在江湖,身不由己!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.159 s.
Zasilane przez Forum Kunena
FaLang translation system by Faboba