rekrutacja

Więcej
10 lata 9 miesiąc temu #2645 przez YLK
Nie wiem, jak to jest z tym wyszukiwaniem "kandydatów interesujących, inteligentnych i rokujących nadzieje na to, że będą coś fajnego robić, jak już zostaną sinologami" jak to ladnie napisal Yao. Mnie egzamin wstepny szczesliwie ominal, niemniej jesli chodzi o zainteresowania to dwa razy natrafialem na mur - raz pewna mila pani wykladowczyni (wtedy mgr, dzis prof) stanowczo zapowiedziala, zeby nikt jej przypadkiem nie mowil, ze przyszedl na sinologie, bo lubi filmy z Brucem Lee i kungfu; drugi raz pewien wazny pan powiedzial, ze na badanie historii sztuk walki na poznanskiej sinologii miejsca nie ma...

Dziwne, jako ze ten ostatni temat jest tak naprawde bardzo dziewiczy, a na swiecie jest zaledwie garstka ekspertow w tej dziedzinie, w przeciwienstwie do takich tematow, jak mniejszosci, polityk czy ekonomia.

Zatem z tymi zainteresowaniami trzeba uwazac...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 9 miesiąc temu #2646 przez Yao laoshi
No cóż, "coś fajnego" to oczywiście pojęcie względne... Ja bym osobiście nie odrzucał możliwości zajmowania się historią czy filozofią sztuk walki i sądzę, że większość moich koleżanek i kolegów też nie miałaby nic przeciwko... Domyślam się oczywiście, o kim YLK mówisz i niestety nie jest dla mnie zaskoczeniem, że coś takiego usłyszałeś.

"Tut das Unnütze"

Günter Eich (1907-1972) - niemiecki poeta, z wykształcenia sinolog

Więcej
10 lata 9 miesiąc temu #2647 przez Niltinco
Faktycznie był jakiś trend w komisji do odrzucania pasjonatów kungfu. Mnie akurat to nie dotyczyło bo sztuki walki nie są moją pasją, ale siedząc w "poczekalni" słyszałam od kilku osób, które miały już rozmowę kwalifikacyjną, że egzaminatorzy raczej niechętnie patrzą na takie zainteresowania, choć pewnie gdyby kungfu wymienić jako jedno z wielu hobby to podejście komisji byłoby inne. Analogiczna sytuacja była w komisjach japonistycznych, gdzie egzaminatorzy alergicznie reagowali na hasło "manga" ;).
Nie wiem jak przeliczane są certyfikaty, ale na stronie UAM powinny być jakieś informacje. Jeśli ich nie ma to wystarczy napisać maila do osoby odpowiedzialnej za rekrutację na filologie orientalne: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

jugyouchuu.blogspot.com/   - lekcje japońskiego oczami lektora

• Gość
  • Gość
9 lata 10 miesiąc temu #3500 przez
Witam!

W tym roku chciałabym dostac się na sinologię, jednak wątpie, żeby moje wyniki były wystarczające na dzienne studia. W związku z tym, mam pytanie- czy ktoś z Was orientuje się może, czy ciężko było dostac się na wieczorową sinologię??  :F

pozdrawiam

• Gość
  • Gość
9 lata 6 miesiąc temu #3729 przez
Nie wiem czy ciężko dostać się na sinologię wieczorową, ale w ostatnim czasie w Toruniu otworzono nowa uczelnie, a mianowicie Wyższą Szkołę Filologii Hebrajskiej http://www.wsfh.edu.pl/   która o tego roku akademickiego  wprowadziła do swej oferty dydaktycznej sinologię . Mają u nich wykładać wykładowcy z UJ, UW i UAM. Możliwości szkoły są ogromne, nowo powstały budynek jest bardzo zaawansowany technicznie. Oprócz samych studiów prowadzą oni także kursy języka chińskiego . Ja jako przyszły student mogę szczerze polecić tą uczelnie. Pozdrawiam

Więcej
9 lata 6 miesiąc temu #3732 przez xue sheng
Niestety jest to filologia hebrajska z sinologią... i patrząc na siatkę godzin jeśli chodzi o sinologię to oferta jest interesująca, aczkolwiek trzeba się również przygotować na naukę hebrajskiego...2 języki i to prawdopodobnie od podstaw to niezłe wyzwanie. Tak na marginesie niespotykane połączenia hebrajskiego z sinologią, ciekawe tylko czy atrakcyjne, i przydatne....

Czas generowania strony: 0.258 s.
Zasilane przez Forum Kunena
FaLang translation system by Faboba