Instytut Konfucjusza we Wrocławiu

Więcej
11 lata 1 miesiąc temu #1749 przez Yao laoshi

Yao, czy orientujesz sie jak wyglada sprawa zakladania IAM ze strony finansowej? Jakie sa przeszkody w zakladaniu tego typu placowek na swiecie?

Nie, nie bardzo... Wiem tylko, że to placówki budżetowe, bodaj podlegające MSZ (ewentualnie Ministerstwu Kultury, tego akurat nie jestem pewien). Wiem też z tzw. dobrze poinformowanych źródeł, że deklaracja śp. ministra Mellera, którą złożył podczas pobytu w Chinach bodaj w marcu 2006 roku, o powołaniu tego rodzaju placówki w Chinach zbliża się do realizacji, co oznacza, że mamy jakąś tam szansę tego radosnego wydarzenia dożyć. 

"Tut das Unnütze"

Günter Eich (1907-1972) - niemiecki poeta, z wykształcenia sinolog

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 1 miesiąc temu #1751 przez YLK
Dzieki za informacje i update. Rozumiem, ze IAM powstalby w Pekinie - czy rowniez we wspolpracy z jakas lokalna uczelnia wyzsza? Czy Twoje zrodla podaja jakies konkrety?

Swoja droga moze to kolejna rzecz, ktora warto byloby popchnac.

Więcej
11 lata 1 miesiąc temu #1760 przez Yao laoshi
Tak, zapowiada się, że placówka powstanie w Pekinie, chociaż jakiś czas temu mowa była, nie wiedzieć czemu, o Nankinie...

IAM nie powstaje we współpracy z lokalną uczelnią, bo to inny typ instytucji. Będzie działał niezależnie na zasadach quasi placówki dyplomatycznej (tak przynajmniej działają tego typu instytuty w różnych państwach - opowiadał mi kiedyś o tym dyrektor jednego z takich instytutów).

Obawiam się, że jedynym sposobem na "popchnięcie" byłoby pójście na wódkę z Radkiem Sikorskim czy Donkiem Tuskiem ;-)

"Tut das Unnütze"

Günter Eich (1907-1972) - niemiecki poeta, z wykształcenia sinolog

Czas generowania strony: 0.179 s.
Zasilane przez Forum Kunena
FaLang translation system by Faboba