Artykuły forumowiczów - Stwórzmy portal sinologiczny!

Więcej
11 lata 7 miesiąc temu - 11 lata 7 miesiąc temu #2182 przez homikus
Tak w ramach aktualizacji raportu prac nad projektem:

Właśnie znalazłem świetną wtyczkę do silnika [desc=Simple Machines Forum]SMF[/desc], stworzoną specjalnie w celu umożliwienia otwarcia w ramach forum systemu artykułów. W związku z tym w fazie pre-alfa projektu, kiedy nie będziemy jeszcze integrować forum z żadnym skryptem portalo-podobnym, zaistnieje osobna część SinoForum przeznaczona na dodawanie artykułów Użytkowników i na komentowanie ich.

Towarzysze! Trzeba siać, siać, siać! Propagujcie SinoForum:
Promocja SinoForum
Ostatnio zmieniany: 11 lata 7 miesiąc temu przez .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 6 miesiąc temu #2470 przez raupe
Jeśli można wtrącić swoje trzy grosze...

Czasem można publikować artykuły, których właścicielami są rozmaite wydawnictwa, pod warunkiem, że nie czerpie się z tej publikacji korzyści finansowych. Można też poprosić ładnie wydawnictwo o zgodę na publikację danego tekstu lub jego fragmentu, zaznaczając w prośbie, że z publikacji nie odniesie się żadnych korzyści.

Jeśli chodzi o inicjatywę, chętnie pomogę. Nie miałem możliwości zagłosowania w ankiecie, bo do Wielkiej Rodziny Sinoforum dołączyłem zupełnie niedawno. Moją kontrybucją mogłyby być tłumaczenia artykułów angielskojęzycznych z zagranicznych stron o Chinach. Oczywiście za zgodą ich autorów. Czy sądzicie, że tego typu wkład byłby wartościowy, czy raczej wolicie stworzyć coś na bazie polskiej myśli naukowej? :) Na pisanie własnych artykułów, niestety, jestem zbyt cienki barszcz na polu sinologii.

Więcej
11 lata 6 miesiąc temu #2492 przez Yao laoshi
Myślę, że w przypadku artykułów angielskojęzycznych wystarczy podawanie linków do stron, na których można je przeczytać. Wydaje mi się, że - biorąc pod uwagę w zasadzie powszechną już, zwłaszcza wśród osób zajmujących się Chinami, znajomość języka angielskiego - taka praca mogłaby okazać się zbędnym poświęcaniem Twojego wysiłku i czasu, chociaż oczywiście wyszukanie każdego dobrego tekstu jest wartościowe (niezależnie od tego, czy został on stworzony w Polsce, czy poza jej granicami).

"Tut das Unnütze"

Günter Eich (1907-1972) - niemiecki poeta, z wykształcenia sinolog

• jin tongxue
  • jin tongxue Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Mędrzec
  • Mędrzec
  • ...gonna go build my own Lunar Lander!..
Więcej
11 lata 2 miesiąc temu - 11 lata 2 miesiąc temu #2702 przez jin tongxue
Witam wszystkich po długiej przerwie!
Siedzę nad magisterką, 忙中偷閑 uderzam troszeczkę zawołania (打一點招呼).

Czy ktoś ma jakieś nowe przemyślenia w niniejszym temacie?

Nie jest źle, ten watek ma na 27 postów ok 1200 wyświetleń (toż to prawie rekord Forum!!!!)
A już myślałem, że zdechło.
Postarajmy się jeszcze trochę!!

Skoro Cesarz jest zajęty i nie ma czasu na drastyczną przebudowę Forum, to może znajdzie czas na wersję minimum:

Dodać na samej górze Forum nowy dział o jakimś gromkim tytule, np. SINOLABORATORIUM - ARTYKUŁY NAUKOWE z dwoma pod-działami:
1. Z SZEROKIEGO ŚWIATA (uczestnicy tworzą posty i wrzucją do nich linki do ciekawych atrykułów naukowych CUDZEGO AUTORSTWA),
2. PROSTO Z RETORTY (analogicznie artykuły naukowe WŁASNEGO AUTORSTWA).

Żelazna zasada do działu 2.: jeden artykuł - jeden wątek, poniżej miejsce na dyskusję. !!!VIOLATORS SHALL BE LINGCHI'ED!!!

Uwaga techniczna: Artykuły powinny byś standardowo sformatowane, więc mam nadzieję, że da się tu wklejać tekst zawierający przypisy. <<<<
?

Pozostałą biurokracją nie warto w ogóle zawracać sobie glowy, jak ruszy, to będzie.

Kto za?
Kto przeciw?
Kto ma gdzieś?
Wrzucajcie swoje uwagi! Jak się zbierze z 5 chętnych, to walniemy gramiemialną petycyję do JCM.

得魚忘筌,得意忘言。
Ostatnio zmieniany: 11 lata 2 miesiąc temu przez .

Więcej
11 lata 2 miesiąc temu #2708 przez Niltinco
Jestem za. W końcu fajnie by było mieć w sieci sinologiczną wersję portalu japonia.org.pl ;). Tylko mam takie małe pytanko - czy za artykuły będą odpowiedzialni tylko sinolodzy, czy będą mogli też zamieszczać swoje "wypociny" zwykli pasjonaci (a jeśli tak to kto by sprawdzał te teksty w poszukiwaniu baboli)?

jugyouchuu.blogspot.com/   - lekcje japońskiego oczami lektora

• jin tongxue
  • jin tongxue Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Mędrzec
  • Mędrzec
  • ...gonna go build my own Lunar Lander!..
Więcej
11 lata 2 miesiąc temu #2710 przez jin tongxue
No to jest pierwszy chętny!

Liczę, że ta inicjatywa zachęci wiecej Internautów do aktywności na Forum i dzięki temu poniżej artykułu będzie odbywac się merytoryczna wymiana zdań na jego temat.
Dlatego ważne jest, żeby JEDEN ARTYKUŁ= JEDEN WĄTEK.

Poziom i liczebność sinologów niestety niekoniecznie dorównuje japonistom, więc na efekt skumulowany trzeba będzie poczekać, ale nie wstydzimy się dobrych wzorów!

Jeśli zgodnie z rozkładem Pareto, uda się utrzymać proporcję 2 dobre teksty na 8 "baboli", to już będzie sukces.

"Czystki" wśród tekstów też muszą być, ale to już następny etap.

得魚忘筌,得意忘言。

Czas generowania strony: 0.204 s.
Zasilane przez Forum Kunena
FaLang translation system by Faboba