Stypendium półroczne po drugim czy trzecim roku?

Więcej
4 lata 6 miesiąc temu #7448 przez fistaszek
Hej, przedstawiam kolejny stypendialny dylemat :)
Chciałam wyjechać do Chin na pół roku, po 2. roku - slyszałam nawet o mozliwości powrotu z Chin i zdania sesji w Polsce - to realne? (uam) Czy raczej nastawić się na roczną dziekankę? Z kolei po trzecim roku, jako nie-studentka mam takie same szanse wyjechać tam gdzie chcę, jak jako osoba studiująca? Generalnie marzy mi się wyjechać po 2 roku, ale boję się, że przez to będę mieć bez sensu rok w plecy. Czy ktoś jechał po 2, 3 roku? Opowiecie o swoich doświadczeniach?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
4 lata 6 miesiąc temu #7451 przez machinger
Nie wiem jak to jest na UAM, ale na UJ bez problemu można było pojechać na 1 semestr i po powrocie zdać tylko egzaminy, żeby nie tracić roku. Trzeba ubiegać się o urlop studencki a nie dziekański z możliwością zdawania egzaminów. Oczywiście na UAM mogą mieć inne zasady, ale wiem że jest możliwe stypendium na pół roku bez tracenia roku.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
4 lata 6 miesiąc temu #7452 przez fistaszek
Dziękuję za odpowiedż! :)
A jaka opcja jest najbardziej... "praktyczna"? Czy warto tracić pół roku zajęć w Polsce? I czy ta sesja jest "do zdania" po takiej długiej nieobecności, a praca licencjacka do napisania? Marzy mi się wyjazd, ale boję się, że wrócę i i zawalę studia...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
4 lata 6 miesiąc temu #7453 przez machinger
Ja osobiście zawsze uważałam, że najlepiej pojechać do Chin na rok i problem z opuszczaniem semestru sam się rozwiązuje, a przy okazji można lepiej nauczyć się chińskiego. Rozumiem jednak, że nie wszyscy chcą się na to zdecydować.

Moja bardzo dobra znajoma pojechała do Xi'anu na semestr zimowy i zaraz po tym zdawała egzaminy w Polsce, a w semestrze letnim normalnie chodziła na zajęcia. Wszystko zależy od Twojej pracy, zdawanie egzaminów tylko na podstawie notatek kolegów oczywiście jest znacznie trudniejsze i wymaga porządnej nauki, ale jest do zrobienia. Z pracą licencjacką powinno być podobnie. Wszystko zależy od tego czy przyłożysz się porząnie do nauki.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.178 s.
Zasilane przez Forum Kunena
FaLang translation system by Faboba